Firma Profili

SOCOMEX, ilk yıllarında yerli ve yabancı akaryakıt istasyon bayilerine uluslararası deneyim ve tecrübe ile hizmet vermek üzere, 18.06.2009 tarihinde kurulmuş olan bir firmadır. Kurulduktan sonra farklı zamanlarda TSE IS0 9001:2008, IQ Net Kalite Yönetim Sistem, TS 13471 Ürün Yeterlilik, TS EN ISO/IEC 17020:2012 "A Tipi" Muayene Kuruluşu sertifikalarına, BP, Petrol Ofisi, Total ve sektörün önde gelen dağıtım şirketleri tarafından dış destekli yürütülen SEÇ audit değerlendirmeleri sonucunda yeterlilik almıştı. Akaryakıt sektöründen farklı olarak Vodafone tarafından yapılan değerlendirme sonucunda onaylı tedarikçi listesine girilerek yeterlilik alınmıştır.

Şirketimiz, 03.08.2016 tarihinde yaptığı YGG toplantısında, hem "C Tipi" Muayene Kuruluşundan "A Tipi" Muayene Kuruluşu olma yönünde stratejik bir karar almış hem de yürüttüğü diğer faaliyetleri bırakarak sadece muayene hizmetlerini yürütmeye karar vermiştir. Yine bu çerçevede muayene faaliyetlerini yürütürken sadece akaryakıt istasyonlarına yönelik değil, kapsamını da değiştirerek Yanıcı, Yanıcı Olmayan Yeraltı/Üstü Sıvıların ve Likit Petrol Ürünlerinin Depolandığı Tanklar ve Bağlı Bulunduğu Hatlara yönelik muayene faaliyetlerini esas almıştır. Şirketimiz, hizmet verdiği iş kolunun özellikleri sebebi ile sahip olduğu güçlü bir SEÇ performansı ve kendisi için çalışan herkesin sağlığına, emniyetine, güvenliğine verdiği önem ve çevreyle olan etkilenmeyi minimuma indiren gayretleri ile konusunda lider olmayı hedeflemektedir.

Hizmetlerimizi, mevcut mevzuat ve ilgili standartlar doğrultusunda, bağımsız ve tarafsız bir yaklaşımla sunarken, müşteri memnuniyetini sağlamayı ve bunu sürekli kılmayı temel bir anlayış olarak benimsemiştir.

Müşteri memnuniyetini ön planda tutan şirketimiz, çalışma konusunun getirdiği tehlikelerin bilincinde, Ulusal ve Uluslararası Standartlar ve yasal mevzuatlar çerçevesinde, yeni gelişen teknolojiyi takip ederek, Kalite Yönetim Sisteminin sürekli iyileştirilmesinde tüm personelin katkıları ile, iş kazalarının olmadığı, sağlıklı ve emniyetli bir ortamda çevreye zarar vermeden güven içinde çalışmayı ilke edinmiştir.

Misyonumuz

Muayene, Denetim ve Gözetim kültürünü, gelişimleriyle birlikte özümseyen, sürdürülebilir, tarafsız ve güvenilir bir hizmet anlayışı ile TS EN ISO/IEC 17020 standardına göre faaliyet gösteren örnek bir Muayene Kuruluşu olmak.

Vizyonumuz

Tecrübe, Bilgi, Uzmanlığımız ve Gelişime açık kadromuzla, enerji sektörünün kalite standartlarını belirlemede söz sahibi olacak seviyede, bağımsızlığı ile güven veren, örnek bir muayene, gözetim ve denetim kuruluşu olmak.