Akaryakıt Tankı Akustik Sızdırmazlık Testi

Dünyada en sık uygulanan "Tank Sızdırmazlık Testi" ve "Ürün Hattı Sızdırmazlık Testi" şimdi Türkiye’ de!

“Akustik Sızdırmazlık Testi”, tankların test esnasında tamamen dolu olması gerekliliğini ortadan kaldıran, ses sensörleri ile desteklendiği için güvenli ve hassas sonuç veren, önemli lojistik ve güvenlik faydası sağlayan bir test metodudur.

TURKAK tarafından akredite edilmiş TS EN ISO IEC 17020 belgeli firmamız tarafından yapılan akustik sızdırmazlık muayenesi sayesinde, yeraltında / yerüstünde kirletici sıvıların depolandığı tankların ve ürün, nefeslik, dolum hatlarının sızdırmazlık muayenesi yapılabilmektedir.

Testin tüm aşamaları uzman ekibimiz tarafından kayıt altına alınır, sisteme ait özel yazılım sayesinde bilgisayar otomatik olarak test raporunu düzenler ve TURKAK TS EN ISO IEC 17020 belgeli test raporu düzenlenir.

Kullanmış olduğumuz sistem gerek vakum gerekse de basınç uygulamaları sonucu TS EN 12820 gerekliliklerine uygun bir şekilde sızdırmazlık testi raporu düzenler.

Saatte 0,002 lt (0,048 lt/gün = 48 ml/gün) hassasiyetle tanklarınızın sızdırmazlık muayenesi yapılmaktadır ve 0,048 lt/gün'den büyük her türlü kayıp tespiti yüzde yüz yapılmaktadır.