Akaryakıt ve Otogaz İkmal ve Dolum Elemanı Eğitimi

EĞİTİM TARİHİ VE SAATİ : Firma ihtiyaçları doğrultusunda karşılıklı olarak belirlenmektedir.

EĞİTİM SÜRESİ : 40 saat

KATILIMCI : En az 10, en çok 30 KİŞİ

EĞİTİM AMACI : Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde çalışan ve mesleki eğitim almak zorunda olan kişilerin meslekleri ile ilgili teorik ve uygulamalı mesleki eğitime tabi tutulmaları

KİMLER KATILABİLİR : Bu alanda sertifikalandırılmamış, Tehlikeli ve çok tehlikeli iş gücü sınıfında çalışan ve mesleki eğitim almak zorunda olan kişiler katılabilir.

MEVZUAT : 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu / 17. Madde “Tehlikeli ve Çok Tehlikeli işlerde mesleki eğitim belgesine sahip olmayanlar çalıştırılamaz”. “28706 sayılı Resmi Gazete’de ilan edilen Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Çalıştırılacakların Mesleki Eğitimlerine Dair Yönetmelik”

SERTİFİKASYON : Mesleki eğitim belgesi almaya hak kazanan kişilere yasal mevzuata uygun olarak düzenlenmiş GEBZE TEKNİK ÜNİVERSİTESİ TEKNOLOJİ TRANSFER MERKEZİ onaylı sertifika verilmektedir.

EĞİTİM İÇERİĞİ : Eğitim içeriği, ilgili mesleki alan bilgisi, iş sağlığı ve güvenliği bilgisi ve mesleki uygulama becerisi bölümlerinden oluşan, toplam 40 saatlik içeriğe sahiptir.