Sıvılaştırılmış Gaz Tankları (LPG ve benzeri) Periyodik Kontrol ve Muayenesi

Sıvılaştırılmış Gaz Tankları, çeşitli sanayi tesisleri, endüstriyel işletmeler, konutlar, ulaşım, petrokimya, tarım ve hayvancılık gibi çok çeşitli sektörlerde kullanılmaktadır. Bu gibi alanlarda enerji ihtiyacını karşılamak üzere, 0.5 ile 180 m3 arasında değişen kapasiteli tanklar kullanılmaktadır. Bu tanklar, yüksek kaliteli ve sertifikalı çeliklerden özel yöntemlerle üretilen basınçlı kaplardır.

Sıvılaştırılmış gaz tankları,  faaliyette bulunduğu süre içerisinde İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği, TS EN 12817 ve TS EN 12819 standartları gereği, azami 10 yılda bir (1) defa periyodik kontrol ve muayene yapılması zorunludur.

Ayrıca bu tankların 10 yıllık süre içerisinde olabilecek çalışma şeklinde değişiklikler, yer değiştirme, kazalar, doğal olaylar veya ekipmanın uzun süre kullanılmaması vb. güvenliğin bozulmasına neden olabilecek durumlardan sonra; sağlık ve güvenlik koşullarının korunması amacıyla Azami Geçerlilik Süresi sona ermeden periyodik kontrol ve muayenesi yeniden yapılmalıdır.

Firmamız, TÜRK AKREDİTASYON KURUMU (TÜRKAK) A Tipi Muayene kuruluşu olarak Akreditasyon kapsamımız dahilinde Sıvılaştırılmış Gaz Tanklarının periyodik kontrol ve muayene işlemlerini uzman kadromuz ile gerçekleştirmekteyiz.